Dnes je štvrtok, 24.január 2019, meniny má: Timotej
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Božie mlyny, ktoré melú pomaly...

november 04, 2014 - 22:43
O karmických a duchovných vplyvoch na naše zdravie
Vedeli ste, že celulitídu spôsobuje lipnutie na neúspechoch z minulosti a neshopnosť napredovať, kým za bežnou alergiou je sebaodmietanie? Zdá sa vám to absurdné? Teória duševných príčin chorôb je presne opačného názoru. Podľa nej všetky zdravotné problémy má na svedomí  ľudská duša a karmické pôsobenie.
 
Známy scenár: Keď ochoriete, zájdete k lekárovi, ten vám predpíše lieky, vyliečite sa a tým je všetko vyriešené. Až kým sa symptómy neobjavia opäť. Čo to znamená? Realita je žiaľ taká, že súčasné lekárstvo má skôr tendenciu liečiť dôsledky ako skutočné príčiny chorôb. A pritom je to celkom jednoduché. Človek má schopnosť vyliečiť sa aj bez liekov. Naše zdravie totiž závisí predovšetkým od toho, aké čisté máme srdce a aké ťarchy si nesieme z minulých i zo súčasného života. 
 
Nepriechodnosť životnej sily
Tento odborný názov nie je ničím iným ako pomenovaním pre negatívne ľudské pocity, ako je strach, obavy, neistota, nedôvera v seba i druhých, závisť, zlosť, nedostatok lásky alebo neschopnosť odpúšťať. A práve prostredníctvom týchto síl si človek blokuje priechod neutrálnej tvorivej sily, takže ju nedokáže odovzdávať ďalej cez šľachetné skutky. Sebaľútosť nad vlastným osudom a chorobou je takisto veľkou brzdou. Nikam nás neposúva a spôsobuje zhoršenie celkového zdravotného stavu. Nie je dobré ani aby sme ľutovali toho, kto trpí a my sa o ňho staráme. Tým mu nepomôžeme. Naopak, môžeme mu dodať sily láskyplným prístupom.
 
 
Vplyv karmy
Karma na človeka pôsobí ako trest za chyby a hriechy, ktorých sa dopustil počas svojich životov. Dnes však už skôr prevláda názor, že karma nie je zameraná na to, čo sme vykonali v minulých životoch, ale viaže sa na prítomnosť. Človek trpí za to, aký je tu a teraz. Ak neodstránil príčiny zlej karmy a opakovane spravil tú istú chybu, choroba sa mu takisto bude stále vracať. Je to trest nie za minulé hriechy, ale za to, že je schopný ich robiť znova a znova a nepoučí sa. 
 
Ako funguje karma?
O karme hovoril už Ježiš, ale používal pre ňu iné výrazy. Vravel, že ak človek zaseje bodľačie, nemôže zbierať olivy a že dobrý strom nesie dobré ovocie, kým zlý strom zlé a rôzne iné podobenstvá. V praktickom jazyku sa dá povedať, že karma funguje na príncípe „akcie a reakcie“. Ak niekomu pomôžete a spravíte to úprimne a s čistou mysľou, vytvárate si dobrú karmu, ktorá nedovolí žiadnym negatívnym silám, aby vás ovládli. Ale v prípade, že činíte dobro z vypočítavosti, aby ste sa zapáčili okoliu alebo niečo získali, síce vytvárate vôkol seba príjemné vibrácie a dobrú karmu, ale tá k vám nikdy neprenikne cez temný obal, ktorý vzniká vďaka vašim nečistým zámerom. Ak pomáhate svojej starkej len preto, lebo viete, že po nej zdedíte všetok majetok, nikdy vám to neprinesie šťastie. Naopak, ak ju opatrujete s čistou mysľou a srdcom, vytvárate vôkol seba ochranný štít, pred ktorým účinky zlej karmy nemajú šancu. 
 
Handikapované deti a karma
Aj deti môžu pomôcť svojim rodičom očistiť ich karmu. Napríklad, ak sa dieťa narodí postihnuté alebo od narodenia trpí dedičnou chorobou, podľa parapsychológov to robí dobrovoľne, aby pomohlo v duchovnom pokroku svojim rodičom a ich blízkym príbuzným. Dá im príležitosť, aby sa oňho s láskou starali a súcitom a prežívaním všetkých jeho bolestí a starostí môžu výrazne zmierniť následky svojej karmy. Ale môže to mať aj iné vysvetlenie. Možno si duch dieťaťa vybral dopredu postihnuté telo lebo počas predchádzajúceho pozemského života odopieral pomoc ostatným, pretože si myslel, že každý si musí všetko pretrpieť sám za to, čo spáchal v minulosti a pomoc ostatných si preto nezaslúži. Do postihnutého tela sa môže narodiť aj duch človeka, ktorý spáchal v minulom živote samovraždu. Ak to nebolo v skratovej situácii ale ako dôsledok sklonu k sebapoškodzovaniu,, rodí sa do takéhoto tela, aby to už nikdy nezopakoval. Handikap mu slúži ako ochrana pred smrťou. 
 
Zdroj: red

- - Inzercia - -