Dnes je štvrtok, 23.január 2020, meniny má: Miloš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Beh Od Tatier k Dunaju odštartoval!

august 15, 2015 - 17:19
Dnes v Nízkych Tatrách odštartoval tretí ročník štafetového beh tímov pod názvom Od Tatier k Dunaju. Trasa dlhá 345 kilometrov začína v Jasnej a svoj cieľ má na nábreží Dunaja v Bratislave.

Od Tatier k Dunaju je štafetový beh družstiev, ktoré sú zložené zo 6, 9 alebo 12 členných tímov. Bežci vyštartovali dnes dopoludnia v Jasnej a pobežia nepretržite deň aj noc, až kým nedorazia do cieľu v Bratislave. Prví účastníci preteku by mali zdolať cieľovú rovinku na Tyršovom námestí už v nedeľu poobede. Do štartu behu sa celkovo zaregistrovalo 192 súťažných tímov, ktoré sa rozhodli vyskúšať si beh na 345 kilometrov dlhej trase. Vďaka tejto úctyhodnej vzdialenosti ide o najväčší, každoročne sa odohrávajúci štafetový beh na Slovensku.

Z celkovej trasy behu sa až 95% beží po asfalte, cestách 2. a 3. triedy. Trať tvorí celkovo 36 úsekov rôznej dĺžky (7 až 12 kilometrov) a obťažnosti. V prípade, že hovoríme o 12-člennom tíme, tak každý člen odbehne tri úseky. Pri menšom počte členov sa počet odbehnutých úsekov na jednotlivca samozrejme zvyšuje. Maximálny celkový čas pre absolvovanie pretekov je 36 hodín. Po stanovenom čase budú jednotlivé úseky behu postupne uzatvárané. Výsledný čas tímu sa meria kontinuálne, bez zastavenia, od štartu prvého člena tímu až po dobehnutie do cieľa. 

Viac informácií o behu nájdete na stránke OdTatierKDunaju.sk. Tu nájdete kompletné informácie a pravidlá, ako aj výsledky behu tohto ale aj predchádzajúcich ročníkov. Za ŽenskyWeb a Star Production beží vedúci marketingového oddelenia a šéfredaktor Michal Bartek. Ten je členom tímu tímu č. 47, ktorý dostal názov Neseď Doma. 

Dušan Marko, Zdroj: odtatierkdunaju.sk 

- - Inzercia - -