Dnes je streda, 23.október 2019, meniny má: Alojzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

HEMOROIDY: hanba zdraviu škodí!

január 04, 2019 - 13:52
Proktológovia upozorňujú: „Prvé príznaky hemoroidov sú dôvod na okamžitú návštevu lekára!“. Ale väčšina z nás z nejakého dôvodu ignoruje toto odporúčanie a odkladá návštevu u proktológa do poslednej chvíle, keď je náš stav už neznesiteľný. Takí už raz sme: ak nás pichá v srdci, nehanbíme sa ísť ku kardiológovi, ale keď máme problémy s konečníkom, spoliehame sa na náhodu a na to, že „to prejde samo“.

Medzitým sú ochorenia konečníka veľmi rôzne, avšak symptomaticky sú v niečom podobné. Majú závažný charakter a len odborník môže stanoviť, o aké ochorenie ide.

Samozrejme, najrozšírenejším ochorením konečníka sú hemoroidy. Ale nezvykne sa o tom hovoriť. Už len predstava návštevy u proktológa vyvoláva zdesenie a strach. Len si pomyslite, koľkí ľudia denne pociťujú bolesti a nepríjemné pocity v análnom otvore, no radšej sa zatiaľ zaobídu bez odporúčaní odborníka. А medzitým choroba, ktorá sa spočiatku môže prejavovať len menším diskomfortom po návšteve toalety, neskôr spôsobí silné bolesti, krvácanie aj vypadávanie konečníka von. Chcete to nechať zájsť do takého stavu?! Alebo je predsa len lepšie navštíviť odborníka v ranom štádiu, aby ste sa vyhli komplikáciám?!

Kto má predispozíciu na hemoroidy? Ak vašich rodičov trápili hemoroidy, tak je pravdepodobné, že toto ochorenie môžete mať aj Vy. Často je spojené s rozšírenými žilami na nohách. Okrem toho, aj počas tehotenstva sa môžu objaviť prvé príznaky hemoroidov. Hemoroidy môžu mať aj ľudia, trpiaci zápchami. Ak máte málo pohybu alebo práve naopak váš organizmus zažíva silnú fyzickú záťaž, hrozia vám problémy s konečníkom. Konzumácia štipľavej stravy vo veľkých množstvách, nedostatok potrebného množstva vlákniny v dennom jedálničku, nadmerná konzumácia alkoholu taktiež môžu byť príčinou ochorenia konečníka.

Na klinike DoktorPRO Bratislava sa hemoroidy liečia v akomkoľvek štádiu a, čo je dôležité, BEZ CHIRURGICKÉHO ZÁKROKU. Okrem toho, v záujme pohodlia a komfortu si pacienti môžu vybrať proktológa sami. Pre pacientov, ktorí sú veľmi hanbliví, to môže mať podstatný význam. Ženy dostávajú pri vyšetrení jednorazovú proktologickú bielizeň.

Na klinike sa používa niekoľko BEZOPERAČNÝCH metód liečby hemoroidov a trhlín konečníka. Odborníci kliniky DoktorPRO vyberú najvhodnejšiu liečbu s ohľadom na trvanie choroby, jej prejavy a individuálne vlastnosti pacienta. Po ukončení terapie na klinike DoktorPRO dostanete vyčerpávajúce odporúčania a rady o tom, čo robiť, aby Vás táto choroba viac nezasiahla.

Skúsení odborníci kliniky DoktorPRO Bratislava, ktorí majú k dispozícii diagnostické a medicínske prístroje, Vám pomôžu zbaviť sa hemoroidov raz a navždy! Zavolajte na číslo 0800-200-000!

- - Inzercia - -